top of page
Vyhledat

Velikonoce v Papiliu.

Na Velký pátek 29. 3. 2024 jsme uspořádali pro děti a dospělé tradiční velikonoční dopoledne plné tvorby a zážitků.V 9 ráno se otevřeli dveře Papilia, kde návštěvnici mohli vyzkoušet zdobení kraslic nebo vařených vajíček pro koledníky. Připraveno bylo více možností od klasického kreslení, polepovaní samolepkami až po efekty, které umožnila octová horká voda.


Pro ty nejmenší děti byly připravené papírové šablony vajíček a zajíčků, které si děti mohly libovolně nazdobit.Velkou zajímavostí pro návštěvníky byl proutkař, pan Hušek, který ukazoval tradiční pletení pomlázek z vrbového proutí z devíti nebo jedenácti proutků. U návštěvníků nejvíce sklidilo úspěch pletení rukojetí na pomlázce.

Možností bylo také vyzkoušet si samotné pletení a zakoupení již hotových pomlázek.


Kantýna bez ména se postarala o občerstvení. Krásné čerstvé dezerty tipu chessecake, tiramisu, ořechové řezy nebo štola. Pro ty, kteří nestihli snídani doma, byli nachystané plněné tousty a bezinková limonáda.Celé dopoledne si také mohly nechat děti namalovat oblíbený obrázek na obličej a rodiče nakoupit v naší prodejně Papilia.


Všichni jsme společně strávili příjemný velikonoční čas plný tradic a radosti.


Mnohokrát děkujeme Všem za návštěvu a vytvoření příjemné atmosféry.


4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page